Hlavní strana

Z onlinetechnology.cz

Přejít na: navigace, hledání

Sít'ový Dohledový Systém

Seznam všech SDS SDS-MICRO SDS-UPS SDS-BIG

Návody

--- Veškeré návody --- - NOVÝ FIRMWARE - FULL-C (PLC) SDS-C (PLC)

Obchod

Prodej CZ Prodej SK ESHOP
ŘEŠENÍ ZÁLOHOVANÉHO NAPÁJENÍ - ZÁKLADNÍ NÁVOD [CZ]
ENGLISH VERSION OF THIS WiKi [EN/US]

Tyto WiKi stránky poskytují dokumentaci k jednotlivým výrobkům řady SDS (Síťový Dohledový Systém), návody, výkresy, odkazy na nový firmware, a řada dalších důležitých informací.

 AN-D označuje skupinu odpovědnou za vývoj a design výrobku - prodej je v režii výrobce. 
 Designed in Czech Republic. Made in Czech Republic.

Všechny texty jsou v originále v Českém jazyce - k dispozici jsou však i některé stránky napsané anglickým jazykem (viz odkaz nahoře) a samozřejmě můžete použít překladač Google Translate (nabídka "translate" v levém sloupci) a nechat si původní český text přeložit.

Všechny zde uvedené výrobky můžete zakoupit u našich partnerů nebo v oficiálním eshopu, popř. eshopu elektroměry.com.

Také zde naleznete stránky s informace jak zařízení SDS využít se systémem Mikrotik.

Soubor:CR.GIF Soubor:CS-phonecz.gif Soubor:Onlinetech.jpg

Na těchto stránkách naleznete detailní dokumentaci a návody ke všem našim výrobkům.

Kdo jsme ? Jaké jsou naše cíle ? Informace o nás naleznete zde.

Tento projekt je opensource.


Obsah


Začínáme

Internet of Things je buzzword dnešní doby, a SDS do této kategorie patří. Původně jsme SDS nabízeli pro ISP jako dohledový modul pro POPy, nicméně díky své univerzálnosti se SDS rozšířilo do všech možných jiných oblastí (zejména online dálkové měření energií a automatizace) - to vše mnohem dříve, než se zmíněný buzzword objevil na světle světa.

Co je to SDS (Síťový Dohledový Systém)?

Jedná se o plug-and-play zařízení, známé pod řadou zkratek: Lan Relay, Lan Controller, Ethernet Reley, Web Switch, Web Relé, Remote Rig, Lan Ovladač, IP Relay, Server Relay, a řada dalších názvů, pro jeden a ten samý programovatelný připojený systém, který vám nabízíme. A to jako plně hotový výrobek, nebo v rámci OEM jako modul pro zabudování do vašeho výrobku.

Nevíte co a k čemu? Podívejte se sem nebo na příklady použití. Máte-li dotazy, využijte především naše oficiální fórum.

Všechny naše výrobky využívají sběrnici 1-Wire®.

Základní informace o zapojení a použití odečtu energií jsou zde.

Všechny výrobky mají 100Mbit/s připojení pro síť Ethernet (LAN), a mají k dispozici uživatelsky příjemné webové rozhraní. Nepoužíváme Flash® a proto lze přistupovat na naše výrobky i ze specifických prohlížečů, např. iPhone®, využíváme pouze plain HTML a JavaScript. Dále nabízíme bezplatný portál pro archivaci měření energie, který je trvale bezplatný pro všechny majitele zařízení SDS.

Zařízení jsou neustále inovována, a to především co se týká firmware. Bližší informace naleznete na konkrétní produktové stránce na této WiKi.

Rozměry některých výrobků naleznete zde.


Vyberte si produkt, ke kterému potřebujete informace (detailní seznam je zde):


PRVNÍ PRODUKTOVÁ ŘADA (SDS-C):

  • SDS-MACRO ... plnohodnotné ethernetové PLC, odečet energií (S0), display, sběrnice 1-W a RS485
  • SDS-UPS ... malý, plně samostatný, DC inteligentní záložní zdroj s online monitorováním
  • SDS-TTCPRO ... univerzální Ethernet I/O s ActivePoE, dálkové odečty energií - s bateriovou zálohou údajů
  • SDS-SIMPLE-UPS ... jednoduché zálohované DC napájení s pasivním PoE injektorem
  • SDS-PWM10 ... samostatný modul (DIN krabička) pro izolovaný převod signálu PWM na napětí 0V až 10V


DRUHÁ PRODUKTOVÁ ŘADA (FULL-C):

  • SDS-BIG ... plnohodnotné ethernetové PLC, odečet energií (S0), sběrnice 1-W a RS485, doplňkové moduly (klávesnice, display, CAN, RS232, DALI, GSM, LoRa)
  • SDS-MODUL-STSW ... rozměrově minimální varianta odvozená od SDS-BIG, určena pro integraci dovnitř (OEM) vašeho výrobku


100 Mbit ethernet

Naprosto všechny naše výrobky pracují s nativním 100 Mbit ethernetem. Jsou 10/100/1000 kompatibilní.

100 Mbit full duplex je výchozí rychlost na fyzické vrstvě, použitý PHY umí N-Way, takže si sám vyjedná se switchem parametry spoje, které je schopen switch zvládnout - připojíte a vše ihned funguje.

Zařízení SDS-TTCPRO podporuje Active PoE napájení, podle platné normy. Ostatní zařízení lze napájet pomocí Pasivního PoE za předpokladu použití externího splitteru.

Všechny výrobky jsou předány zákazníkovi s aktivním webovým rozhraním, na výchozí adrese 192.168.1.250 - tuto adresu lze kdykoliv z administračních stránek zařízení změnit, stejně tak jako další parametry. Detaily jsou uvedeny v návodech pro jednotlivé výrobky.

Do webového rozhraní všech výrobků SDS, se lze přihlásit z více míst najednou (více různých uživatelů současně) - omezení celkového počtu současně přihlášených uživatelů je nastaveno ve firmware. Další funkce jako např. SNMP jsou nezávisle k dispozici také.


GSM

Kromě základního přístupu do zařízení SDS přes Ethernet (Internetový přístup), je možnost připojit k zařízení GSM modem (viz TTCPRO-GSM-SHIELD) a přenášet data přes GSM síť - toto je vhodné např. pro dálkový odečet měřené energie v místech, kde není k dispozici připojení k Internetu.

Modul TTCPRO-GSM-SHIELD lze připojit ke všem SDS první i druhé produktové řady v naší nabíce, nativně tento shield modul patří k zařízení SDS-TTCPRO.

SDS druhé produktové řady (SDS-BIG) mají možnost použít integrovaný GSM modem v rámci svého mechanického řešení.


LoRa WAN Radio Network

Pro zařízení SDS-BIG nabízíme integrovanou LoRa WAN komunikaci - tímto se tedy můžete připojit do některé z LoRaWAN přenosových sítí různých poskytovatelů. Kompletní HW řešení pro SDS-BIG je již k dispozici - kontaktujte nás pro detaily.

LoRa WAN 868 je levnější alternative přenosu zpráv (machine-to-cloud), prakticky odpovídá funkčnosti GSM SMS zpráv, nicméně LoRa zde přináší řadu výhod (dosah, hustota, cena).


Přímé uživatelské rozhraní (HMI)

Vybrané zařízení (SDS-MACRO a SDS-BIG) lze přímo zakoupit s integrovaným LCD a klávesnicí. Takto lze lokálně vizualizovat stav zařízení, což je často vhodný doplňek navíc k webové vizualizaci. Vzhledem k designu HMI rozhraní lze doplňující LCD a klávesnici doplňkově připojit k libovolnému zařízení SDS (pozor - pouze MACRO a BIG jsou přímo mechanicky uzpůsobeny pro tento úkol, ostatní SDS mají jiné mechanické rozměry).


Další komunikační sběrnice

Zařízení SDS poskytují i další sběrnice a rozhraní, jako je OneWire, DALI (sběrnice pro ovládání osvětlení), RS485/RS422 a RS232, nebo CAN 2.0 A/B.


Bezpečnost

Všechny naše produkty jsou bezpečné jak z hlediska funkce, tak z hlediska síťové bezpečnosti (cybersecurity) - další možnosti zabezpečení jsou i nadále postupně přidávány. Není použit operační systém, pouze vlastní od počátku vyvinutý program, který navíc podléhá přísné statické analýze kódu. S pamětí se také pracuje staticky (žádná dynamická alokace, je zde interní hlídání ukazatelů a rozsahů přístupů). Procesor je hlídán interním watchdogem, při případném vlastním "zaseknutí" programu dojde k resetu zařízení. Vzhledem k přísně přesně definovaným rozhraním (internet-facing) je omezena možnost poškození zařízení (hack). Zařízení má plnohodnotnou ochranu proti buffer-overflow a integer-overflow útokům.

Zabezpečení přístupu do webového rozhraní je ve výchozím firmware provedeno heslem, a nové verze firmware postupně přinášejí nové bezpečnější řešení, tak jak je potřeba. Veškeré přístupy na webové rozhraní jsou logovány a tento log je držen u některých zařízení i po jejich vypnutí.

Vždy doporučujeme použití dodatečných zabezpečovacích prvků - jsou útoky, kterým nelze zabraní (denial-of-service přetížením sítě), popř. útoky na předřazenou infrastrukturu, do které má být vaše SDS zapojeno - a tyto síťové prvky musíte chránit také.

Komunikace se síťovým serverem (portál/cloud) je také zabezpečená (šifrovaná), použije-li uživatel správný program. Poskytujeme plnohodnotné vzorové řešení.


Aktualizaci firmware si uživatel provádí sám, nahráním nového firmware přes Ethernet - přičemž nový firmware je vždy bezplatně k dispozici na těchto WiKi stránkách - nový firmware vydáváme pravidelně, přináší jednak rozšiřovanou bezpečnost, tak nové funkce (podle požadavku uživatelů - viz fórum). Obraz nového firmware je přenášen přes ethernet šifrovaně, a je zabezpečen kontrolními mechanismy.

Při ztrátě (uživatel zapomene) nastavení IP nebo jiné konfigurace, je možné hardwarově nastavit výchozí konfiguraci ("pájecí"/"zkratovací" propojka "RSTD" na DPS) - toto vyžaduej fyzický přístup k zařízení.


Programovatelnost

Všechny naše výrobky lze programovat v jazyku SDS-C respektive FULL-C.

Programování umožňuje plně automatizovat činnost zařízení SDS, zcela samostatně a bez nutnosti trvalého připojení k počítačové síti (Internet). Samozřejmě základní vlastností SDS je možnost síťové komunikace, takže programovací jazyky SDS-C a FULL-C poskytují velmi rozšířené a přímé možnosti jak takovouto komunikaci provést (odesílání HTTP dat, emailů, SNMP TRAPů, samotných paketů, PING, a další) - bez nutnosti znát detailní principy funkce síťových protokolů.

Veškeré potřebné vybavení pro tento účel je k dispozici zdarma, nové verze jsou ke stáhnutí z této WiKi.


Ceny

Informujte se zde. Naší snahou je nabídnout zařízení o vysoké kvalitě a vysoké užitné hodnotě, podpora je k dispozici po celou životnost zařízení (zde: forum.merenienergie.cz). Věříme že vás nabídka zaujme. Servis po povinnou dobu provádíme výměnným způsobem, přičemž zákazník platí pouze opravy způsobené vlastní chybou (např. spálení kontaktů relé, připojení nevhodného zdroje, úder blesku, atd.). Servis poskytuje výrobce, viz kontakty (eshop). Opravy firmware (přeprogramování u výrobce, pokud zkazíte proces aktualizace) provádíme bezplatně (platíte jen poštovné).

Ceny jsou uvedeny v eshopu.


Prodej

Veškeré výrobky objednávejte u oficiálních obchodníků (viz eshop).

Poptávku, dotazy na technické parametry, objednávky vzorků posílejte na [1] nebo až pak na záložní email [2]. Na každý email posíláme odpověď, i kdyby jen potvrzení o přijetí. Pokud vám nepřijde jakákoliv odpověď, prosím pošlete email znovu (např. může úřadovat antispam) !

Prodejce pro je firma LazNET/CSPHONE, p. Tomáš Prejda. K dispozici je oficiální ESHOP.

Spolupracujeme s některými dalšími obchodníky (elektromery.com a další).

Chcete-li prodávat naše výrobky, kontaktujte nás, spolupráci stále vyhledáváme ! Přidejte se k Českému výrobci a podpořte tím naši zemi, bude nám tu všem lépe!


OEM

Podporujeme OEM využití našich výrobků - nejefektivnější je modul SDS-MODUL-STSW. Tento modul je již široce zastavěn v řade výrobků různých výrobců napříč střední Evropou. Pokud máte zájem využít zařízení SDS v rámci OEM, kontaktujte nás, řada věcí se dá efektivně domluvit.


Odkud nás kdo navštívil

V současné době se zaměřujeme na středoevropský trh. Hledáme obchodní partnery, kteří nám pomohou s expanzí do dalších států - zařízení SDS jsou v základu volitelně lokalizovány do českého a anglického jazyka.

world map hits counter
Návštěvy této WiKi počítáme od března 2012 pomocí free map counter, čistě pro zajímavost.

Osobní nástroje
Translate