Hromadný odečet elektroměrů

Z onlinetechnology.cz

Přejít na: navigace, hledání

Účel

V rozlehlejších instalacích, jako jsou např. byty v panelovém domě, nebo průmysl, je množství odběrných míst. Často je potřeba pravidelně odečíst hodnoty z měřičů energie v těchto místech, a to ideálně tzv. "na dálku" - bez nutnosti složitě s někým domlouvat přístup k měřiči energie atd.

Řešení

Jedno z možných řešení je automatizace odečtu pomocí zařízení SDS MICRO DIN.

Jako příklad vezměme panelový dům, s řadou bytů. V každém bytě se nainstaluje jedno zařízení, a všechna zařízení se propojí sítí LAN (Ethernet). V dnešní době jsou už snad všechny domy propojeny Ethernetem (pro přístup do internetu), takže toto je ideální technické řešení.

Každé zařízení má tři univerzální vstupy pro měření energií, takže lze připojit elektroměr, vodoměr a plynoměr pro každého nájemníka.

Každé zařízení se pak nastaví při instalaci tak, aby ukládálo údaje na specializovaný webový portál, který je dostupný zdarma jako součást zakoupeného výrobku. K tomuto portálu pak má přístup ten, kdo se tam zaregistroval (tj. chráněný přístup přes heslo), např. domovní správa a nájemníci. Současně lze také přistupovat k webovým stránkám vytvářeným samotným zařízením SDS MICRO, takže nájemník si může číst živý stav např. na svém počítači v reálném čase.

Konkrétní řešení vám vypracuje náš obchodník na základě dodaných podkladů.

Osobní nástroje
Translate