SDS MINI: LoRa

SDS MINI - doplněk LoRa

Zařízení SDS MINI lze doplnit o LoRA komunikaci. Řešení je realizováno doplňkovou (sandwich - přídavnou) deskou, kdy se základní deska SDS MINI a tato přídavná deska, obě vlezou do společné DIN krabičky zařízení SDS.

Přídavná deska poskytuje radiomodem pro LoRA komunikaci v pásmu 868 MHz a nezávislý převodník RS485 MASTER. Obě tyto funkce lze nezávisle využít v rámci celé sestavy SDS MINI.

Radiomodem pro LoRA komunikaci umožňuje komunikaci v sítích LoRAWAN, nebo jej lze využít pro komunikaci ve vlastní přímé sítí mezi více SDS.

Jak tento modul koupit ? Na oficiálním eShopu www.onlinetechnology.cz - speciální objednávkou přes email (výroba na objednávku)

Fotografie

Doplňující sandwich deska, která se umístí spolu se základní deskou SDS MINI, do stejné DIN krabičky.

Foto-SDS-MINI-LoRA-sandwich.jpg


Obsah doplňující desky

Doplňující deska:


  • poskytuje LoRA/LoRAWAN modem, připojený sériovou linkou COM6 do SDS MINI, a je tedy plně ovladatelná z SDS-C programu

Modul modemu dále poskytuje připojení: 1x vstup (opticky oddělený) a 4x tranzistorový výstup (přes FET BS170 spíná výstupy na GND).

Tyto vstupy a výstupy ovládáte (čtení/zápis) přes příkazy které modem poskytuje na své sériové lince, kterou je připojen k SDS.


  • poskytuje výstup RS485 MASTER, (v rámci SDS jako sériová linka COM1), plně ovladatelný z SDS-C programu / přes RFC

SDS samo časuje vysílání v režimu MASTER. Na desce je zakončovací rezistor 120R.


Vzorový SDS-C program

Kontaktujte výrobce, zašleme.


Poznámka

Desku lze připojit i k jiným SDS, za předpokladu že správně provedete propojení (napájení, data). Připojení k SDS MINI je přímočaré (mechanicky a elektricky, přímo zapadající proti-konektory).